NE VAR NE YOK - MİNİATÜRK'TE TARİH VE SANA BULUŞMALARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş tarafından organize edilen Tarih ve Sanat Buluşmaları, İstanbulluları modern ve geleneksel sanatın ustaları ve ünlü tarihçiler ile Türkiye`nin ilk minyatür parkı Miniaturk`te bir araya getiriyor.

 

Türkiye, İstanbul ve Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından 105 mimari eserin minyatürlerinin yer aldığı Miniaturk`te "Tarih ve Sanat Buluşmaları" düzenleniyor. Miniaturk"te iki ay sürecek etkinlikte, İstanbullular içinde yaşadıkları kentin tarihini, kültürünü, geleneklerini yakından tanıma fırsatı bulacak, sanat atölyelerinde ebru, minyatür, resim ve fotoğrafın gizemli dünyasını keşfedecekler.

Katılımcılar, Haliç kıyısında, Miniatürk`ün eşsiz atmosferinde tarihçiler ve sanatçılarla kültürden sanata, tarihten mimariye kadar birbirinden konularda ilginç sohbetler yapacaklar. Geleneksel ve modern sanatın buluşma noktası Miniatürk`te Mayıs-Haziran 2008`de Cumartesi günleri Tarih Buluşmaları`nda ünlü tarihçilerimiz bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar.

Hafta içi düzenlenecek sanat atölyelerinde modern ve geleneksel sanatların ustaları sanatseverlere eğitim verecek. Tarih Buluşmaları kapsamında, Prof. Dr. Ümit Meriç ve Sefa Kaplan, seyahatnamelerde yabancıların gözüyle İstanbul`a ışık tutacak. Dursun Gülek ve Şevket Eygi, İstanbul`un kültürel mirasını mercek altına alırken, Prof. Dr. İskender Pala ise İstanbul`da aşkı anlatacak. Engin Akın ve Nevin Halıcı da İstanbul mutfağının geleneksel ve modern tatlarını  yüzüne çıkaracak.

 

 

Detaylı bilgi  :  www.kultursanat.org

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !