KISA KISA SİNEMA HABERLERİ

Sinema:Madonna, Malavili çocuklar için yazdı

MADONNA, MALAVİLİ ÇOCUKLAR İÇİN YAZDI

 

Madonna’nın prodüktörlüğünü ve senaristliğini üstlendiği I Am Because We Are belgeseli 2 ağustosta, Amerika, Michigan’da düzenlenen Traverse City Film Festivali’nde gösterilecek

 

Madonna gibi Michigan doğumlu olan Michael Moore’un kurucusu olduğu Traverse City Film Festivali kâr amacı gütmeyen, eğitici ve hayır amaçlı bir organizasyon.

1964’te bağımsızlığını kazanan Güneydoğu Afrika’daki 12 milyon nüfuslu Malavi Cumhuriyeti’ndeki Aids gibi hastalıklar nedeniyle ebeveynini ve akrabalarını kaybetmiş, sokaklarda yaşayan milyonlarca öksüz çocuğun hikâyesini anlatan belgesel filmin senaryosu ve prodüktörlüğü dışında anlatıcılığını da üstleniyor Madonna. Yönetmen koltuğunda ise Nathan Rissman oturuyor. 2008 tarihli filmin gösterimleri 7. Tribecca Film Festivali ve 61. Cannes Film Festivali gibi önemli organizasyonlarda Madonna’nın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Madonna’nın 2 ağustosta Traverse City Film Festivali’ndeki gösterimine katılacağı I Am Because We Are’ın biletleri bu cumartesi satışa çıkıyor. Traverse City şehir merkezindeki 540 kişi kapasiteli State Theatre’da gösterilecek filmin biletlerinden elde edilecek tüm gelir Madonna’nın Raising Malawi Vakfı’na verilecek. 

 

Sinema:3. Datça Ustaya Saygı Sinema Günleri 

3. DATÇA USTAYA SAYGI SİNEMA GÜNLERİ

 

Bu yıl Datça Belediyesi ve Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, tarihi ve doğal güzellikleri ile bir doğa harikası olan Datça’da üçüncüsü organize edilen 3. Datça Ustaya Saygı Sinema Günleri’ nin bu yıl ki Usta’sı Hülya Koçyiğit…

 

Birikim Medya’nın organizasyon desteği ile gerçekleştirilecek sinema günleri 28 Haziran – 5 Temmuz 2008 tarihleri arasında Datça Amfi Tiyatro’ da yapılacak. Etkinlik; Sinema Günleri Afiş Sergisi, Gala Gecesi ve yedi gece amfi tiyatroda gerçekleştirilecek film gösterimleriyle birlikte sekiz gün sürecek...

 

Filli Boya, Efes Pilsen ve Güneş Şirketler Grubu’nun sponsor olduğu etkinlik sırasında, sponsor firmalar arzu ederlerse amfi tiyatroda stand kurup ürünlerinin tanıtımı ve dağıtımını yapabilecekler. Basın sponsorumuz olan Cumhuriyet ve BirGün Gazeteleri’nin yanı sıra ulusal ve yerel basından çok sayıda gazeteci, sinema yazarı ve program yapımcısının izleyeceği Gala Gecesi’nin ardından otuz bine yakın sinemasever, 7 gün boyunca ücretsiz olarak Hülya Koçyiğit filmlerini izleyebilecekler. 

 

 Sinema:16 Türk filmi ABD sinemalarında

16 TÜRK FİLMİ ABD SİNEMALARINDA

 

Uluslararası film festivallerinde aldığı ödüllerle son dönemde adından sıkça söz ettirmeye başlayan Türk Sineması’nın en başarılı yapımları dünyanın dört bir yanında gösterime girecek. Türk Sineması'nın gözde yapımları ABD'den Hindistan'a, İngiltere'den Çin'e kadar dünyanın dört bir yanında görücüye çıkacak.

 

Türk Filmleri Tanıtım Günleri'nin ilk durakları, 9-16 Haziran tarihleri arasında ABD'nin New York ve Washington kentleri olacak. Amerikan film endüstrisinden yapımcı, yatırımcı, dağıtımcı, oyuncu ve yönetmenlerle Türk sinema sektörünü bir araya getirmeyi hedefleyen etkinliğe, gösterimde filmleri yer alan sanatçılar da katılacak.

 

HOLLYWOOD TARTIŞACAK

 

New York'ta ayrıca, Hollywood yönetmenleri, oyuncuları, senaristleri ve Amerikan film endüstrisinin önde gelen isimlerinin davet edildiği özel bir gece düzenlenecek. Tanıtım günlerinde ''Eşkıya'', ''Beynelmilel'', ''Takva'', ''Kabadayı'', ''Mutluluk'', ''Yumurta'', ''Beyaz Melek'', ''Kader'', ''Gelibolu'', ''Pars-Kiraz Operasyonu'', ''Yaşamın Kıyısında'', ''İklimler'', ''Umut'', ''Susuz Yaz'', ''120'' ve ''Bayrampaşa'' adlı filmler gösterilecek.

 

Türk filmleri 28 ülkede 36 kentte gösterime girecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Bakanlık ile Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği tarafından gerçekleştirilecek etkinliklerde Türk filmlerinin dünyaya tanıtılacağını söyledi. 

 

 

Kaynak - Burada yer alan bilgiler " intersinema.com" un bilgisi dahilinde yer almaktadır !

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !